• Dzień kropki

• 16 września obchodziliśmy w naszej szkole Święto Kropki. Był to piękny i wesoły dzień, bo to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W obchody tego dnia wprowadziła nas jak zwykle treść książki "The Dot" Petera Reynoldsa, przedstawiająca historię małej, nieśmiałej dziewczynki o imieniu Vashti, która właśnie dzięki kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła w swoje możliwości, odkrywając swój talent.
            Tego dnia w naszej szkole kropka gościła na zajęciach u tych młodszych, jak i starszych dzieci. Uczniowie pobudzali swoje myślenie do działania wykorzystując właśnie kropkę do tworzenia czegoś ważnego, wyjątkowego i to na różnych przedmiotach. Powstały piękne, niepowtarzalne prace! Ku radości uczniów, dzięki ubraniom w kropki, nie było się pytanym na lekcjach. Podczas przerwy powodzenie miała fotobudka . Każdy z nas ma jakiś talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć, potrzebujemy kogoś, kto go w nas zauważy. Pamiętajmy, każda kropka jest wyjątkowa tak, jak Wy!
                                                                                             Koordynatorki:
                                                                      Justyna Roznowska, Ewa Neumann- Bernaciak

• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI 02.09.2024r. - 13.09.2024r.

• =================================================================

Obraz zawierający tekst, Czcionka, logo, Grafika

=================================================================

03.09.2024r. - zajęcia kreatywne kl. 6a - Wakacyjne wspomnienia z klocków LEGO.

09.09.2024r. - zajęcia kreatywne kl. 1b - Budowle i wyszywanki edukacyjne.

- pani Natalia Świstak

11.09.2024r. - informatyka kl. 6a i kl. 6b - Przygotowywanie i nagrywanie krótkich scenek związanych z bezpieczeństwem w sieci z wykorzystaniem materiałów zakupionych w ramach projektu LABORATORIA PRZYSZŁOSCI.

12.09.2024r. - zajęcia kreatywne kl. 1a - Nauka układu tanecznego Dancing Lasha Tumbai.

• ☀️🕍🏕️ WAKACYJNA MAPA WSPOMNIEŃ 🏕️🕍☀️

• W minionym tygodniu w ramach zajęć z wychowawcą klasa 6b przygotowała "Wakacyjną mapę wspomnień". Zajęcia miały na celu zaprezentowanie wspomnień z różnych rejonów kraju i nie tylko.  Rozmawialiśmy także na temat naszego regionu, okolicy odwołując się do powiedzenia "Cudze chwalicie swego nie znacie", zachwalając nasz region.

wychowawca klasy 6b Małgorzata Sumińska

• 👮 Pan policjant w naszej szkole - BĄDŹMY BEZPIECZNI!!! 👮

• Dzisiaj, 12 września z odbyło się spotkanie przedszkolaków i uczniów klas I-III z dzielnicowym gminy Biskupiec asp. szt. Piotrem Lesińskim

Celem spotkania było przypomnienie

zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

Pan  policjant rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szczególnie uczulał na ostrożność podczas dojazdów i odjazdów autobusem szkolnym. Podkreślił też ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Ponadto funkcjonariusz poruszył temat cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Przypomniał również zasady bezpieczeństwa jakie należy stosować w budynku szkoły oraz w jej obejściu podczas przerw.

Na zakończenie uczniowie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

• Narodowe Czytanie "Kordiana" Juliusza Słowackiego w szkolnej bibliotece

Akcja Narodowego Czytania została zainicjowana w 2012 roku wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W tym roku wspólnie czytaliśmy "Kordiana" Juliusza Słowackiego."Kordian" jest dramatem wielowątkowym poruszającym kwestie poezji, patriotyzmu, egzystencji oraz historii Polski. W Narodowym Czytaniu udział wzięli uczniowie klas VI-VIII oraz Pani Jolanta Sokołowska i Pani Monika Bartycha-Danielewska.

Justyna Roznowka

Dorota Narewska

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

• Dzisiaj, 2.09.2024r., jak we wszystkich polskich szkołach rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2024/25 . Po mszy świętej w kościele w Biskupcu uroczystego rozpoczęcia na sali gimnastycznej dokonała pani wicedyrektor Alicja Skuzjus. Serdecznie przywitała wszystkich zebranych, przedstawiła nowych nauczycieli i przekazała krótkie informacje związane z organizacją pracy i nauki w tym roku. Uczniom, w myśl wymownego motta z dekoracji, którą wykonała pani Justyna Roznowska, życzyła samozaparcia w dążeniu do wyznaczonych celów oraz wielu sukcesów. Pani Alicja wspomniała też o trudnościach czekających nas w nowym roku związanych z kapitalnym remontem szkoły. Wyraziła jednak nadzieje, ze na pewno damy radę, no bo "któż jak nie MY" !!