Drodzy Rodzice!
Z uwagi na jeszcze częste zmiany bardzo prosimy sprawdzać plan lekcji oraz
rozkład dowozu uczniów do szkoły w Bielicach i dzieci z zerówek do Przedszkola w Krotoszynach.
(informacje ważne od 12.02.2025r. - po feriach)
Drodzy Rodzice!
Z uwagi na jeszcze częste zmiany bardzo prosimy sprawdzać plan lekcji oraz
rozkład dowozu uczniów do szkoły w Bielicach i dzieci z zerówek do Przedszkola w Krotoszynach.
(informacje ważne od 12.02.2025r. - po feriach)
DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W BISKUPCU INFORMUJE, ŻE OD DNIA 2 STYCZNIA 2025R. DO CZASU ZAKOŃCZENIA REMONTU SZKOŁY WSZELKĄ KORESPONDENCJĘ NALEŻY KIEROWAĆ NA ADRES: BIELICE 120, 13-330 KROTOSZYNY.
Sekretariat będzie się znajdował w sali nr 18
e mail: info@biskupiec.szkola.pl
Telefon: 690965109
Dnia 20 grudnia 2024r. uczniowie starszych klas naszej Szkoły, na zaproszenie pana posła Wic0eministra Aktywów Państwowych Zbigniewa Ziejewskiego, mieli możliwość zwiedzania budynku Sejmu. Przez około 1,5 godziny poznawali historię polskiego Sejmu, zwiedzali budynki sejmowe, poznawali zasady jego funkcjonowania. O swojej pracy opowiadał p. poseł Zbigniew Ziejewski, a na koniec uczniowie mogli wziąć udział w krótkim quizie, troje z nich wygrało nagrody książkowe.
W ramach podziękowania za zaproszenie, w imieniu obecnych, Pani Dyrektor Tatiana Jarzembowska wręczyła p. posłowi Z. Ziejewskiemu drobny upominek, który zawierał m.in bombkę z wizerunkiem Mikołaja Kopernika- patrona naszej Szkoły, zaprojektowaną i wykonaną przez naszych uczniów i nauczycieli.
Po wizycie w Sejmie i krótkiej przerwie na posiłek przyszedł czas na zwiedzanie Królewskiego Ogrody Świateł w Wilanowie. Instalacje świetle budziły duże zainteresowanie wśród uczestników wycieczki.
Zmęczeni, ale zadowoleni, późnym wieczorem wszyscy uczestnicy wyjazdu wrócili do swoich domów.
Mimo "gorącego czasu" związanego z remontem szkoły nie zapomnieliśmy o Bożym Narodzeniu.
16 grudnia na uroczystym apelu na krótki czas oderwaliśmy się od "zabieganej i zapracowanej" rzeczywistości.
Na początku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów przeprowadzonych podczas obchodów "American day" w naszej szkole. Był to konkurs na amerykański strój z komentarzem w kl. 0-IV i konkurs wiedzowy w kl. V-VIII. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody.
W dalszej części w świąteczną atmosferę wprowadzili nas najmłodsi. Dzieci z grupy 0a i 0b przygotowani pod kierunkiem pani A. Arentewicz i pani S. Juszczak w bardzo piękny, spektakularny sposób wprowadzili wszystkich w świąteczną atmosferę. Taniec oraz przedstawienie wydarzeń związanych z narodzeniem Jezusa, przeplatane kolędami granymi przez uczniów kl. IIa (dzwonki naciskane, bum bum rurki - wych. pani K. Smolińska) oraz przez uczennicę Agatę Juszczak (gitara, pan M. Grzonkowski), to wszystko sprawiło, że już poczuliśmy MAGIĘ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!
administrator strony - Aleksandra Urban
11 grudnia w Szkole Podstawowej im.Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie odbył się Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania dla klas 4-8. Przystąpiło do niego 10 szkół z powiatu. Zadania konkursowe polegały na przeczytaniu fragmentu książki "Syzyfowe prace" Stefana Żeromskiego. Jednego wcześniej przygotowanego oraz drugiego wylosowanego.Najpiękniej teksty przeczytała uczennica naszej Szkoły Maja Duliasz z klasy 7a, którą do konkursu przygotowała polonistka Monika Bartycha-Danielewska.Gratulujemy zajęcia pierwszego miejsca!
W ramach innowacji Magia Fizyki 11 grudnia odbył się w naszej szkole Festiwal Fizyki. Tym razem uczniowie klas ósmych pod kierunkiem pani Sylwii Sadowskiej prezentowali przygotowane przez siebie doświadczenia fizyczne.Na festiwal zostały zaproszone dzieci z przedszkola Słoneczko wraz z opiekunami oraz klasy zerowe. Uczniowie wykazali się wiedzą z zakresu fizyki oraz zaangażowaniem w organizacji tego spotkania. Przygotowanie każdego doświadczenia to spore wyzwanie, wymaga współpracy i pomysłowości.Młodsi koledzy i koleżanki przekonali się, że fizyka jest nauką wyjaśniającą otaczające nas zjawiska. Brawo dla naszych ósmoklasiatów.
Sylwia Sadowska
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie „Moja pasja kluczem do sukcesu", zorganizowanym został przez Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim. Zadaniem uczniów w klasach 0- VI było przedstawienie w formie plastycznej wyobrażenia o swoim przyszłym zawodzie. Wszystkie wykonane prace przekazaliśmy do organizatora i mamy 2 laureatów!
W kategorii uczniów klas I- III wyróżnienie zdobył Antoni Kachel z kl. Ib,
a w kategorii uczniów klas IV- VI wyróżnienie Nikodem Gbel z kl. IV.
Wyróżnionych Uczniowie wraz z Rodzicami zaproszono do PCRE w Nowym Mieście Lub. po osobisty odbiór nagród. Serdecznie gratulujemy!!!
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie i wykonali piękne prace!
koordynatorzy: Justyna Roznowska, Ewa Neumann- Bernaciak
Zgodnie z tradycją naszej szkoły również w tym roku zorganizowaliśmy przedświąteczną akcję charytatywną dla Domu Dziecka w Pacółtowie. Wystarczyło „rzucić hasło” i jak zawsze akcja spotkała się z pięknym odzewem J. Wszystkie dary spakowaliśmy i zawieźliśmy do placówki.
Bardzo dziękujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom za ofiarność i wielkie serce!!!
Ewa Neumann-Bernaciak
Uczniowie klasy IIb, poznali historię życia noblistki Marii Skłodowskiej - Curie. Po przeczytaniu książki "Mania, dziewczyna inna niż wszystkie" Julity Grodek, poznali małą Manię, a później dorosłą Marię, która przyjaźniła się z Albertem Einsteinem. Wyjaśniliśmy pojęcia takie jak: radioaktywność, atom, Nagroda Nobla, RTG czy też bicykl i pociąg parowy.
Autorka w bardzo ciekawy sposób przybliża postać Marii, jej odkryć i zasług dla nauki i medycyny.
Maria Skłodowska - Curie była pionierką w wielu dziedzinach zarówno nauki jak i życia codziennego.
Drugoklasiści wcielili się w rolę naukowców. Mogli poczuć się jak Maria Skłodowska - Curie lub Albert Einstein.
Polecamy książkę "Mania, dziewczyna inna niż wszystkie" Julity Grodek
J. Roznowska
Uczniowie klas 0-1 naszej szkoły wraz z wychowawczyniami oraz Panią Dyrektor brali udział we wspólnym strojeniu choinki. Na dzieci czekały słodkie prezenty. Oto krótka fotorelacja ze spotkania.
Mikołajki to radosne święto, przygotowujące nas do Świąt Bożego Narodzenia.
Święty Mikołaj, który jest inspiracją do obchodzenia 6 grudnia Mikołajek, był biskupem żyjącym w IV wieku w Turcji. Słynął z dobroczynności i pomocy biednym. Tradycja wręczania prezentów 6 grudnia przetrwała wieki, w Polsce obchodzone pod nazwą Mikołajki.
Do uczniów naszej szkoły przybył również Mikołaj, który wędrując z klasy do klasy, rozdawał cukierki. Podczas wizyt w klasie wspólnie śpiewając pastorałki.
Wizytę Mikołaja chyba najbardziej przeżywały dzieci z klas 0. Zerówkowicze z grupy 0b tego dnia zamieniły się w pomocników Mikołaja. Jak wielu uczniów z wszystkich klas przyszły do przedszkola w czerwonych strojach oraz czapeczkach. Już od rana zastanawiały się czy Mikołaj odwiedzi ich salę i czy przyniesie prezenty?
Udekorowały salę oraz ubrały choinkę. I wtedy usłyszały dzwonek św. Mikołaja, który przybył wraz z pomocnikami i podarunkami. Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę i cieszyliśmy się z prezentów.
Dziękujemy uczniom klas VIII za pomoc w organizacji szkolnych Mikołajek, śpiew oraz grę na gitarze: Agacie Juszczak, Aleksandrze Żuchowskiej, Milenie Ciołak oraz Jakubowi Głowackiemu.
Justyna Roznowska
Sylwia Juszczak
=================================================================
=================================================================
02.12.2024r. - zajęcia świetlicowe - Pieczemy tosty i frytki korzystając ze sprzętu kuchennego.
- pani Dorota Narewska
03.12.2024r. - zajęcia kreatywne kl. 6a - Przygotowujemy się do świąt - drukujemy choinkę.
- pani Małgorzata Sumińska
05.12.2024r. - zajęcia kreatywne kl. 1a - Gramy w gry i tworzymy konstrukcje z klocków według własnych pomysłów.
- pani Dagmara Łęgowska
06.11.2024r. - zajęcia kreatywne kl. 6b - Wykorzystujemy aparat fotograficzny do utrwalenia klasowych Mikołajek.
- pani Małgorzata Sumińska
4 i 5 grudnia z okazji zbliżających się Mikołajek w naszej szkole odbyły się warsztaty z klockami LEGO. W zajęciach udział wzięli uczniowie klas 0-III.
Zajęcia edukacyjne z klockami LEGO to czas na konstruktywne działania i zdobywanie kompetencji poprzez zabawę.
Zajęcia prowadziła Pani Natalia Łyżwa-Jurewicz z Edukido Iława.
=================================================================
=================================================================
25.11.2024r. - zajęcia świetlicowe - Pieczemy rogaliki korzystając ze sprzętu kuchennego.
- pani Dorota Narewska
25.11.2024r. - zajęcia korekcyjno-kompensacyjne - Pieczemy pizzę korzystając ze sprzętu kuchni wyposażonej w ramach progarmu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.
- pani Justyna Roznowska
25.11.2024r. - zajęcia kreatywne kl. 1b - Budowle z klocków LEGO według własnych pomysłów.
- pani Natalia Świstak
26.11.2024r. - zajęcia kreatywne kl. 6a - Korzystając z zakupionej z programu laboratoria przyszłości drukarki 3d nasi uczniowie pod opieką nauczycielki informatyki przygotowują magnesy 3d z LOGO SZKOŁY.
- pani Małgorzata Sumińska
W listopadzie odbył się Powiatowy Konkurs Plastyczny "Rzuć palenie, wybierz zdrowie, zamiast dymu zyskaj zdrowie" zorganizowany z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu przez Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim. współorganizatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Nowym Mieście Lubawskim.
Praca konkursowa polegała na wykonaniu komiksu, popularyzującego rzucanie palenia tytoniu.
Gratulujemy Natalii Sadowskiej, uczennicy klasy VII a, za zdobycie wyróżnienia!
Justyna Roznowska
Listopad to szczególny miesiąc, kiedy to wspominamy naszych bliskich, których nie ma już wśród nas. Książka autorstwa Barbary Kosmowskiej "Dziewczynka z parku" opowiada o stracie i bólu po śmierci bliskiej osoby.
Andzia, główna bohaterka książki, straciła ojca, który zmarł po walce z chorobą. Dziewczynka musi nauczyć się żyć na nowo i na nowo nawiązać relacje z mamą.
Autorka daje nam przestrzeń do przemyśleń i rozmów o ważnych sprawach. Czytanie tej książki to okazja do refleksji oraz spojrzenia na świat oczami dziecka, które potrafi znaleźć światło w ciemnościach.
Książka była okazją do rozmów o radzeniu sobie w trudnych sytuacjach, o prawie do wyrażania emocji i odczuwania bólu.
Autorka przemyca również ważne informacje dotyczące niektórych ptaków, żyjących w parkach (dzięcioł, sikora, kowalik, kos).
Uczniowie klasy II b wybrali się z lornetką do pobliskiego parku, by obserwować zamieszkujące tam ptaki.
Polecamy "Dziewczynkę z parku" do wspólnego czytania - jest przepiękną lekcją empatii, nadziei i miłości.
J. Roznowska wraz z uczniami klasy II b
13 listopada odbyło się spotkanie autorskie z Kasią Keller. Zorganizowane zostało dzięki współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Olsztynie, Instytutem Książki, Biblioteką - Ośrodkiem Kultury w Biskupcu, Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Biskupcu oraz Księgarnią Tuliszków. Na spotkaniu obecna była Sekretarz Gminy Biskupiec - pani Julia Baranowska, pracownik GOPS pani Iwona Waidaugusek, Dyrektor Szkoły pani Tatiana Jarzembowska, Wicedyrektor pani Alicja Skuzjus.
Spotkanie mogło się odbyć dzięki działającemu przy bibliotece Dyskusyjnemu Klubowi Książki, do którego należą uczennice klas VII (Natalia Sadowska, Natalia Jarzembowska, Maja Duliasz, Anna Neumann, Joanna Sulik, Anna Kozikowska, Aleksandra Zygmunt).
W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas 0-V z naszej szkoły oraz uczniowie z Zespołu Szkół w Bielicach wraz z nauczycielami Panią Sylwią Pisarską oraz Panią Natalią Snopek.
Pani Kasia Keller jest autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Animatorką kultury i pomysłodawczynią warsztatów promujących czytelnictwo. Uhonorowaną Gryfem Literackim za dorobek artystyczny, zwyciężczynią wielu konkursów, m.in. w plebiscycie Świat Przyjazny Dziecku zorganizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.
Pani Kasia opowiedziała o swoich początkach pisania, o pracy pisarza oraz odpowiedziała na liczne pytania. Podczas spotkania został zorganizowany konkurs, w którym do wygrania były książki autorki.
J. Roznowska - moderator DKK
Powered by aSc EduPage