• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI 06.05.2024r. - 13.05.2024r.

06.05.2024r. - zajęcia kreatywne kl. 1b - WYSTRASZEK - Jak oswoić strach? - wykorzystanie farb .

07.05.2024r. - zajęcia kreatywne kl. 1a - Konstrukcje z klocków LEGO.

08.05.2024r. - zajęcia kreatywne kl. 6b - Wiosna malowana pastą do zębów- wykorzystanie materiałów z laboratoriów przyszłości

• GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY "Mistrz Ortografii"

•       7.05.2024r. odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii" z udziałem uczniów klas I - III szkół podstawowych gminy Biskupiec. Uczestnicy przez 60 minut zmagali się z testem oraz dyktandem w ramach swoich kategorii wiekowych - klasy: pierwsze, drugie i trzecie. Kiedy komisja konkursowa sprawdzała prace uczniowie konsumowali niecodzienny poczęstunek - gofry z różnymi dodatkami i soczki. Następnie pani dyrektor Tatiana Jarzembowska wszystkim rozdała nagrody i dyplomy za zdobyte miejsce oraz za udział. Uczeń naszej szkoły Miłosz Kaszlewicz zdobył I miejsce w kategorii klas pierwszych.

Zwycięska szkoła (największa suma punktów z wszystkich kategorii)  - Lipinki - otrzymała puchar "Mistrz Ortografii" - GRATULUJEMY!!!

• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI 22.04.2024r. - 30.04.2024r.

23.04.2024r. - zajęcia kreatywne kl. 2a - Wykonanie klasowego plakatu na Dzień Ziemi z wykorzystaniem farb otrzymanych w ramach LABORATORIÓW PRZYSZŁOŚCI

- pani Aleksandra Urban

24.04.2024r. - zajęcia kreatywne kl. 1a - Klasowy Plakat na Dzień Ziemi - wykorzystanie farb .

24.04.2024r. - zajęcia kreatywne kl. 6b - Wykorzystanie aparatów do robienia zdjęć a następnie fotomontaży.

26.04.2024r. - apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja - Wykorzystanie sprzętów otrzymanych w ramach LABORATORIÓW PRZYSZŁOŚCI - MIKROFONY APARAT FOTOGRAFICZNY

- pan Marek Grzonkowski i pan Kamil Szczepański

29.04.2024r. - informatyka kl. 4b - Polska flaga z klocków LEGO i z wykorzystaniem długopisów 3D.

29.04.2024r. - zajęcia świetlicowe 5b - Konstrukcje z klocków.

- pani Dorota Narewska

• HISTORYCZNY DZIEŃ W NASZEJ SZKOLE

• 26 kwietnia to historyczny dzień w naszej szkole. Uroczystość rozpoczęła się apelem z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Na wstępie pani dyrektor Tatiana Jarzembowska serdecznie przywitała wszystkich przybyłych, dostojnych gości. Następnie wszyscy zebrani obejrzeli i wysłuchali występu młodszych i starszych uczniów, dotyczącego jakże ważnych wydarzeń związanych z losami naszej ojczyzny z 1791 roku - uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Program przygotowali – p. Jolanta Sokołowska, p. Aleksandra Urban, p. Kamila Smolińska, p Justyna Roznowska. Utwory patriotyczne wykonał chór oraz gra na trąbce – uczeń Filip Grzonkowski przygotowani pod kierunkiem p. Marka Grzonkowskiego. Piękną dekorację wykonała p. Grażyna Wasiak.

Dalsza część uroczystości odbyła się na zewnątrz szkoły i dotyczyła jednej z największych inwestycji realizowanych na terenie gminy, której wartość to prawie 23 mln zł. – budowy hali sportowej.  Teraz, Wójt Gminy Biskupiec Arkadiusz Dobek, Wiceminister Aktywów Państwowych Zbigniew Ziejewski, Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Mateusz Szauer, Sekretarz Gminy Julia Baranowska, Przewodniczący Rady Gminy Biskupiec Kazimierz Zalewski oraz Dyrektor SP Biskupiec Tatiana Jarzembowska, podpisali akt erekcyjny pod budowę hali sportowej w Biskupcu, a osobom zaangażowanym w projekt wręczono pamiątkowe ozdobne kielnie z grawerem.  Wkrótce potem uczniowie SP Biskupiec dokonali wmurowania kamienia węgielnego. Podpisany dokument to tylko początek. Już wkrótce ruszy budowa, a za dwa lata uczniowie i mieszkańcy gminy będą mogli korzystać z nowoczesnego obiektu, który wyczekiwany był od kilkunastu, jak nie kilkudziesięciu, lat.

• Gminny Konkurs Matematyczny w ZS w Bielicach

18 kwietnia odbył się Gminny Konkurs Matematyczny, w którym udział wzięli uczniowie:

Klasa I - Miłosz Kaszlewicz

klasa II - Cecylia Neumann

klasa III - Jan Kołecki

Do etapu powiatowego zakwalifikował się Miłosz Kaszlewicz.

Powiatowy Konkurs Matematyczny odbędzie się 23 maja 2024 w Zespole Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!

Justyna Roznowska

• Powiatowy Happening Ekologiczny w Jamielniku

24 kwietnia przedstawiciele klasy Ib wraz z wychowawczynią Justyną Roznowską uczestniczyli w Powiatowym Happeningu Ekologicznym "Niech ptaki śpiewają wokół nas" w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jamielniku. Podczas tego wydarzenia uczniowie wzięli udział w zajęciach, dotyczących ptaków drapieżnych, budek lęgowych oraz segregacji śmieci.

Justyna Roznowska

• Akcja Żonkile - "Łączy nas pamięć"

19 kwietnia przypada 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Niewielu Żydów przeżyło likwidację getta, wśród ocalałych był Marek Edelman, który składał żółte kwiaty pod pomnikiem Bohaterów Getta.

Żonkile stały się symbolem akcji społeczno-edukacyjnej, w którą włącza się co roku wiele szkół i instytucji.

Nasza biblioteka szkolna włączyła się również w Akcję Żonkile, podczas której czytaliśmy książki dotyczące powstania w getcie, takie jak: "Zdążyć przed Panem Bogiem" Hanny Krall, "Mirabelka" Cezarego Harasimowicza oraz "Listy w butelce" Anny Czerwińskiej-Rydel.

W zajęciach w bibliotece wzięły udział klasy: Ia, Ib, II, III, IVa, IVb, Vb, VIb, VIIb.

#ŁączyNasPamięć, #AkcjaŻonkile, @polinmuseum

Justyna Roznowska Dorota Narewska

• 🤔 A może praca w służbie celno-skarbowej? 🤔

• Uczniowie klas siódmych i ósmej uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem służby celno-skarbowej. Mieli możliwość dowiedzieć się na czym polega specyfika tej pracy oraz jakie kwalifikacje trzeba zdobyć, aby tam pracować. Nasz gość przekazał też ciekawe informacje dotyczące gier hazardowych i pułapek z nimi związanych. Przestrzegał, aby nie być naiwnym i nie dać się wciągnąć w hazard bo to nie jest zabawa.

Ewa Neumann- Bernaciak - pedagog szkolny