Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na pustych gałęziach . Oto na naszych oczach budzi się do życia cały otaczający nas świat. Topnieją śniegi, nieśmiało rozkwitają pierwsze krokusy i kwiaty. Ptaki powracają z ciepłych krajów. To znaki odchodzącej od nas zimy, z którą żegnamy się każdego roku w sposób symboliczny – topimy lub palimy Marzanę. Obrzęd niszczenia Marzanny odbywał się dawniej zazwyczaj w czwartą niedzielę Wielkiego Postu. Później zwyczaj ten przekształcił się w zabawę i w takiej formie przetrwał do naszych czasów.
Wspólne obchody I Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. Głównym celem imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy oraz zniechęcenie uczniów klas starszych do wagarów, by Pierwszy Dzień Wiosny nie był postrzegany jako Dzień Wagarowicza.
W naszej szkole, dzień ten, mimo deszczu był pełen atrakcji . Dzięki RADZIE RODZICÓW wszyscy otrzymali kiełbaski, świeże bułeczki oraz soczki. Niektóre klasy piekły je na ognisku, inne dostały gorące do swoich sal. Uczniowie przybyli do szkoły ubrani w kolorowe stroje. Panowała wspaniała atmosfera, a uczniowie świetnie się bawili.