• 🎄 PRZEDŚWIĄTECZNA AKCJA CHARYTATYWNA 🎄

•                                                                             Kiedy pomagamy innym,

pomagamy sobie,

ponieważ wszelkie dobro,

które dajemy,

zatacza koło i wraca do nas

(Flor Edwards)

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie w grudniu akcji charytatywnej dla Domu Dziecka w Pacółtowie. Kolejny raz akcja spotkała się z pięknym odzewem. Wszystkie dary spakowaliśmy i zawieźliśmy do placówki.

Bardzo dziękujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom za ofiarność i wielkie serce.

• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI 11.12.2023r. - 15.12.2023r.

11.12.2023r. - zajęcia kreatywne kl. 1a - Brzozy zimą- praca na podstawie obrazu, wykorzystanie farb zakupionych w ramach LABORATORIÓW PRZYSZŁOŚCI.

- pani Justyna Roznowska

15.12.2023r. - zajęcia kreatywne kl. 6b - Robimy świąteczne ozdoby.

• Temat: Lekcja otwarta z wykorzystaniem Empiriusza

• W czwartek 8 grudnia odbyła się lekcja chemii,  podczas której wykorzystano robota Empiriusz. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Wójt Gminy Biskupiec Pan Arkadiusz Dobek, zastępca Wójta Pani Julia Baranowska oraz dyrektorzy szkół. Dzięki nowoczesnemu urządzeniu uczniowie mogli przeprowadzić wirtualne doświadczenie. Po lekcji każdy mógł spróbować swoich sił korzystając z okularów VR i przekonać się jak wygląda proces destylacji. Pan Wójt skorzystał z tej możliwości i zadanie wykonał wzorowo.

• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI 04.12.2023r. - 08.12.2023r.

05.12.2023r. - zajęcia kreatywne kl. 1a - Bawimy sie długopisami 3D

06.12.2023r. - zajęcia kreatywne kl. 1a - Budujemy z klocków.

08.12.2023r. - zajęcia kreatywne kl. 1b - Klocki LEGO rozbudzają naszą wyobraźnię

08.12.2023r. - zajęcia kreatywne kl. 6b - Sterowanie robotem i budowle z klocków LEGO inspirowane Bożym Narodzeniem

• 👮 SPOTKANIE UCZNIÓW Z POLICJANTKĄ 👮

• Dnia 4 grudnia 2023 roku uczniowie klas siódmych i ósmej wraz z wychowawcami uczestniczyli w spotkaniu z panią st. asp. Ludmiłą Mroczkowską, oficerem prasowym Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim. Głównym tematem pogadanki profilaktycznej była odpowiedzialność prawna małoletnich. Młodzież miała możliwość zapoznać się z najważniejszymi przepisami zawartymi w Ustawie o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Uczniowie dowiedzieli się czym jest wykroczenie a czym przestępstwo i jakie skutki prawne można ponieść za niewłaściwe zachowanie wobec innych, niszczenie mienia czy zamieszczanie niewłaściwych informacji na portalach społecznościowych. Pani Policjantka uświadomiła również uczniom, że ślad prawny po błędach popełnionych w ich wieku pozostaje i może mieć swoje odbicie w dorosłym życiu. Zachęcała do rozwagi i ostrożności.

Uczniowie wykazali swoje zainteresowanie poruszonym tematem, o czym świadczyły pytania kierowane do Pani Policjantki. Koordynatorem spotkania była pani pedagog Ewa Neumann- Bernaciak.

• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI 27.11.2023r. - 01.12.2023r.

27.11.2023r. - zajęcia kreatywne kl. 1b - "CUKIERKU TY ŁOBUZIE" - bohater lektury w rogramie PAINT

28.11.2023r. - zajęcia kreatywne kl. 1a - Pobudzamy wyobraźnię - zabawy klockami zakupionymi w ramach projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

28.11.2023r. - zajęcia świetlicowe - Własne konstrukcje z klocków LEGO i klocków magnetycznych.

- pani Dorota Narewska

29.11.2023r. - zajęcia świetlicowe z kl. 4b - Szydełkujemy i robimy bransoletki

- pani Dorota Narewska

• Magiczny dzień w zerówce " Mali Odkrywcy", czyli… Andrzejki w stylu Harrego Pottera!

• 30 listopada w klasie 0A zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki.

Andrzejki, to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

Tego dnia wszystko musiało być w naszej zerówce inne, magiczne, niesamowite. Nasze andrzejki celebrowaliśmy w stylu znanego filmu pt. „Harry Potter”. W podobnym klimacie zaplanowaliśmy również wystrój naszej sali. Sześciolatki tego dnia do szkoły przybyły oczywiście przebrane w kostiumy związane z magią i naszym motywem przewodnim, czyli cyklem filmowym „Harrego Pottera”.

Impreza była wspaniała, a nasze dzieciaczki oczywiście pełne zachwytu. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

organizator: Dagmara Łęgowska

• Konkurs - Dzień pluszowego misia

• bardzo-duzy-pluszowy-mis-100-cm-maskotka-smily-play.jpgDZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

- KONKURS -

24 listopada świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia, z tej okazji został zorganizowany konkurs na największą liczbę pluszaków przyniesionych przez klasę.

Tego dnia nasi uczniowie spędzali czas w szkole w towarzystwie swoich ukochanych pluszaków.

Był to dzień pełen radości i przytulania. Komisja policzyła wszystkie misie przyniesione do szkoły przez każdą klasę!

Konkurs wygrała klasa VIA z liczbą 84 misiów, niewiele gorsi okazali się uczniowie IA (85 misiów) oraz uczniowie 0A  którzy przynieśli (84 maskotek).  Okazało się, że nawet starsi uczniowie mają jeszcze pluszaki, którymi pochwalili się w tym dniu.

Wszystkim klasom dziękujemy za wspólną

zabawę!

Prosimy zwycięską klasę o przygotowanie do dyrekcji szkoły " trzech życzeń".

Organizatorzy: D. Łęgowska, N. Świstak