• WSPARCIE DLA DZIECI

• Miła niespodzianka trafiła do uczniów naszej szkoły, przybyłych z Ukrainy. Otrzymali oni plecaki wraz z drobnymi przyborami szkolnymi. Oczywiście prezenty bardzo ucieszyły dzieci a my dziękujemy serdecznie ZR PCK z Nowego Miasta Lub. za ich przekazanie.

• 12-16 września - TYDZIEŃ DLA PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH

• W ramach akcji Tygodnia DLA CHORÓB ZAKAŹNYCH uczniowie naszej szkoły przygotowali gazetki poświecone profilaktyce chorób zakaźnych. Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych ma na celu uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony, co stanowi ważny cel edukacji zdrowotnej.

• 15 września- Międzynarodowy Dzień Kropki

• Obok tego święta nie można przejść obojętnie, bo to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W obchody tego dnia wprowadza treść książki "The Dot" Petera Reynoldsa, przedstawiająca historię małej, nieśmiałej dziewczynki o imieniu Vashti, która właśnie dzięki kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła w swoje możliwości, odkrywając swój talent.

Tego dnia w naszej szkole kropka gościła na zajęciach u tych młodszych, jak i starszych dzieci. Mogliśmy posłuchać czytanej historii Vashti lub obejrzeć filmik na podstawie tej książki, a następnie pobudzić myślenie do działania wykorzystując właśnie KROPKĘ do tworzenia czegoś ważnego i wyjątkowego.

Mamy nadzieję, że po takim dniu każdy nabrał większej wiary w swoje możliwości i wie, że niepozorna KROPKA to tylko mały początek czegoś wielkiego, bo każdy jest wyjątkowym twórcą siebie i swojej przyszłości. Każdy z nas ma jakiś talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć, potrzebujemy kogoś kto go w nas zauważy. Uwierzmy więc w siebie! :)

Ewa Neumann- Bernaciak- pedagog szkolny

• ROZPOCZĘLIŚMY NOWY ROK SZKOLNY

• Dziś, 1września 2022r. po wakacyjnym wypoczynku uczniowie zawitali ponownie w szkole. O godzinie 8.00 w kościele w Biskupcu ks. Krzysztof Stasal odprawił mszę świętą w której mogli uczestniczyć wszyscy chętni. O godzinie 9.00  w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023. Pani dyrektor Tatiana Jarzembowska przywitała wszystkich zebranych - uczniów, rodziców i nauczycieli oraz krótko zapoznała z najważniejszymi zmianami w nadchodzącym roku. Życzyła wszystkim powodzenia i wielu sukcesów. Następnie pani wicedyrektor Alicja Skuzjus przedstawiła przydział wychowawstw i klas. Serdecznie powitała nową przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Emilię Stankiewicz wybraną w czerwcu w naszych demokratycznych szkolnych wyborach. Po części oficjalnej uczniowie rozeszli się do przydzielonych klas na spotkanie z wychowawcami.