• Dzień Postaci z Bajek w bibliotece - 6.11.2023 r.

          •  

            5 listopada przypada rocznica urodzin Walta Disney'a jak również Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W naszej bibliotece obchodziliśmy to wyjątkowe czytelnicze "święto" 6 listopada. 

            Do biblioteki zawitały dzieci z Oddziałów Przedszkolnych oraz klas I-III. Wysłuchały baśni H.Ch. Andersena 

            "Królowa śniegu", która została przedstawiona za pomocą kart w teatrzyku Kamishibai (karty zakupiono  w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na latach 2021-2025). Dzieci opowiedziały o postaciach z bajek, które znają. 

            Dzieci z Oddziałów Przedszkolnych otrzymały książki "Najpiękniejsze wiersze Jana Brzechwy" zakupionych w ramach promocji czytelnictwa i realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na latach 2021-2025. 

          • Projekt edukacyjny ," Mały Miś w świecie wielkiej literatury"

          •  

             W roku szkolnym 2023-24 klasa OA  przystąpiła do MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO: „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”

            Celem głównym projektu jest rozwijanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi

            i publicznymi w całej Polsce i za granicą.

            Cele szczegółowe:

            -zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom – uświadomienie roli czytania w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych,

            -tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela,

            -wprowadzenie dziecka w świat literatury,

            -budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną,

            -przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych,

            -kształcenie u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego,

            -rozwijanie samodzielności, kreatywności i innowacyjności dzieci,

            -rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i nauczycieli,

            -kształtowanie postaw patriotycznych dzieci,

            -włączenie w życie przedszkola rodziców oraz przedstawicieli środowiska lokalnego,

            -promocja oddziału przedszkolnego,

            Dzieci wraz z nauczycielem wybiorą grupową maskotkę Misia, który w roku szkolnym 2023/24 odbędzie czytelniczą podróż po domach przedszkolaków.

            Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023/2024.

            Koordynator projektu,

            Dagmara Łęgowska

          • Razem w kosmosie


          • W tym roku szkolnym klasa OA "Mali Odkrywcy"  bierze udział w "Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Razem w Kosmosie".

            Przedsięwzięcie ma na celu pokazać uczniom, że nauka o wszechświecie jest fascynująca i pełna niewyjaśnionych tajemnic, które mogą skłonić ich do dalszego poznawania świata nauki i nowych technologii. Projekt " Razem w Kosmosie " nie tylko kształci uczniów w dziedzinie nauki, ale także promuje wartości takie jak praca zespołowa, kreatywność i odpowiedzialność, które są niezbędne 

            w dzisiejszym zglobalizowanym świecie.

             

            Koordynator projektu,

            Dagmara Łęgowska

          • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI 06.11.2023r. - 10.11.2023r.

          • Obraz zawierający tekst, Czcionka, logo, Grafika

Opis wygenerowany automatycznie

             06.11.2023r. - zajęcia świetlicowe - wełniane historie - korzystamy z wyszywanek edukacyjnych

             - pani Dorota Narewska

            07.11.2023r. - zajęcia kreatywne kl. 1a - konstrukcje z klacków LEGO

             - pani Kamila Smolińska

            09.11.2023r. - zajęcia kreatywne kl. 2a - rozwijamy kreatywność poprzez gry planszowe i konstrukcje z klacków

             - pani Aleksandra Urban

            10.10.2023r. - informatyka kl. 4a - sterujemy robotami - rysujemy im miny i robimy wyścigi

             - pani Małgorzata Sumińska

            10.11.2023r. - zajęcia kreatywne kl. 6b - każdy znajdzie coś dla siebie - lego, długopisy 3D, roboty

             - pani Małgorzata Sumińska

          • EUROWEEK

          • Grupa 13 uczniów naszej szkoły pod opieką anglisty Pana Piotra Szylakowskigo uczestniczyła w Programie EuroWeek – Szkoła Liderów, który jest specjalnym projektem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Zajęcia prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Fundacji EuroWeek – stowarzyszenia posiadającego wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży. W trakcie szkolenia prowadzono konwersacje w języku angielskim. Uczniowie poznawali również muzykę oraz tańce narodowe z krajów wolontariuszy. Każdy uczestnik otrzymał Certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia „ Euroweek – Szkoła Liderów

          • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI 30.10.2023r. - 03.11.2023r.

          • Obraz zawierający tekst, Czcionka, logo, Grafika

Opis wygenerowany automatycznie

            30.10.2023r. - informatyka kl 8 - korzystujemy z długopisów 3D wykorzystując własną wyobraźnię

             - pani Małgorzata Sumińska

            30.10.2023r. - zajęcia kreatywne 1b - "TANIEC Z FLAGAMI" - wykorzystanie sprzętu audio

             - pani Justyna Roznowska

            30.10.2023r. - zajęcia świetlicowe - szydełkujemy i budujemy z klocków - korzystamy z pomocy otrzymanych w ramach projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

             - pani Dorota Narewska

            03.11.2023r. - rewalidacja kl. 7a i 8b - PIECZEMY GOFRY korzystając z wyposażenia kuchni.

             - pani Małgorzata Sumińska

          • ŚWIATOWY DZIEŃ KANAPKI

          • Kanapka to jedno z najprostszych i najsmaczniejszych przekąsek, po które chętnie sięgamy, gdy nie mamy zbyt wiele czasu. W zależności od strony świata przygotowywane są na różne sposoby. Jej święto przypada na 3 listopada, czyli datę urodzin hrabiego Johna Montagu – czwartego hrabiego Sandwich, który uznawany jest za pomysłodawcę „kanapki”.

            Uczniowie uczęszczający do klasy Oa z wielkim zaangażowaniem przygotowywali samodzielnie kolorowe przekąski. Każdy wybierał składniki, które najlepiej lubi i komponował z nich swoją kanapkę.

            Podczas robienia kanapek dzieci kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność oraz dbałość o higienę. Okazało się, że przedszkolakom bardzo smakowały kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet największe niejadki zjadły swoje śniadanie z apetytem.

             

            Dagmara Łęgowska

          • 🔵🟧🟡 NIECODZIENNY SHOW W NASZEJ SZKOLE 🔵🟧🟡

          • 31.10.2023r. gościliśmy w szkole międzynarodową grupę artystów z Rumunii, Ukrainy i Mołdawi ART VOYAGER!!  Zespół podczas swoich występów wykorzystał efekty specjalne takie jak: lasery, dym sceniczny, podświetlenia. Kolejne numery popisowe to - taniec zespołu pomarańczowy nastrój, zabawny taniec pięknej Jasmine, różowa pantera (kostka na żywo), klaun Igor, dziwny profesor z Niemiec i na koniec gwiazda przedstawienia, uczestnik rumuńskiej wersji programu "MAM TALENT" - człowiek sprężyna. 

            Występy wszystkim bardzo się podobały o czym świadczyła bardzo żywiołowa reakcja publiczności na wszelkie "prowokacje" ze strony artystów oraz bardzo chętne korzystanie z zaproszeń do osobistego udziału w pokazach.

          • Dzień Dyni w przedszkolu.

          • 31 października w grupie starszaków odbył się Dzień Dyni. Wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach, podczas których poznaliśmy bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia przynieśliśmy do przedszkola dynie i mieliśmy na głowach różnorodne opaski z dynią. „Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Wzięliśmy udział w licznych zabawach z udziałem dyni: dyniowe kręgle, slalom dyniowy, dyniowe zawody, skoki przez dynię oraz ziarnko do ziarnka .Była też matematyka z papierem toaletowym -dzieci za pomocą papieru toaletowego mierzyły przedmioty i sprzęt w sali. Pomysłom dzieci nie było końca, a przy okazji rozmawialiśmy o tym za pomocą jakich miar mierzy się odległość i długość. Na koniec zajęć odbyła się sesja zdjęciowa z przygotowaną wcześniej foto-budką dyniową. Był  to dzień pełen uśmiechu i niezapomnianych wrażeń.

             

            Dagmara Łęgowska

          • Ważny gość

          • W poniedziałek 31 października w naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość: pan Jacek Fafiński - zapaśnik stylu klasycznego, wicemistrz Olimpijski w Atlancie w 1996 r. Po zakończeniu wyczynowej kariery pan Jacek pozostał w wojsku ale wciąż interesuje się zapasami. „ Mistrz” opowiadał uczniom o swojej karierze sportowej oraz pracy w wojsku. Skrupulatnie odpowiadał na wszystkie zadane mu pytania. Uczniowie z dużym zaciekawieniem słuchali jak wyglądała droga pana Jacka do kariery, ile podróży odbył i jak ciężką pracę wykonał zanim osiągnął sukces. Dużo czasu poświecił opowiadając jak wygląda zawód żołnierza licząc na to, że może nasi uczniowie także wybiorą tę ścieżkę kariery zawodowej. 

          • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI 23.10.2023r. - 27.10.2023r.

          • Obraz zawierający tekst, Czcionka, logo, Grafika

Opis wygenerowany automatycznie

            23.10.2023r. - zajęcia kreatywne kl 1b - „Wspomnienia – sznurkowe historie” – prace plastyczne wykonane przy pomocy materiałów zakupionych w ramach Laboratorium Przyszłości (kolorowa wełna)

             - pani Justyna Roznowska

            24.10.2023r. - zajęcia kreatywne kl. 1a - "Jeż i jego mieszkanie" wykorzystanie aparatu fotograficznego do udokumentowania naszej pracy

             - pani Kamila Smolińska

          • SUKCES JAKUBA GŁOWACKIEGO

          • Utwór naszego ucznia Jakuba Głowackiego, pt: "O co walczyli i umierali"  został doceniony przez Komisję Konkursową , a w ramach nagrody został opublikowany w tomiku poetyckim "Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży". SERDECZNIE GRATULUJEMY!

          • Przerwa na Czytanie – 23.10.2023 r.

          • Nasza szkoła przystąpiła do IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie".

            Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego
            w Gorzowie Wielkopolskim (koordynator akcji jest Anna Giniewska) a jej celem - pokazanie dzieciom i młodzieży, że czytanie może być fajne.

            Biblioteka szkolna z pomocą Rady Rodziców przygotowała słodką niespodziankę dla uczniów, którzy wzięli udział w akcji czytania i przynieśli swoje ulubione książki z domowych biblioteczek. Do wygrania były cukierki, ale najpierw trzeba było oszacować ile ich może być w pojemniku. Najbliżej prawidłowego wyniku była Amelia Gbel z I a. Gratulujemy wygranej.

            Dziękujemy wszystkich uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się do bicia rekordu czytania na przerwie.

             

            Justyna Roznowska, Dorota Narewska

          • Mistrzowie Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

          • Dnia 23.10.2023 na Orliku w Biskupcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu W-M SZS Igrzyska Młodzieży szkolnej w piłce nożnej chłopców. Nasi zawodnicy po rozegraniu czterech spotkań zajeli I miejsce.

            Wyniki spotkań:

            SP Biskupiec -SP Kurzętnik 3-2

            SP Gwiździny - SP Biskupiec 0-2

            SP Mroczno - SP Biskupiec 1-3

            SP Biskupiec - SP 2 Nowe Miasto Lubawskie 2-1

             

            Skład drużyny Wukowski Piotr, Linowiecki Bartosz, Kasprzycki Paweł, Wiśniewski Adrian, Tęgowski Hubert, Nowacki Wiktor, Jabłoński Marcel.

            Dziękujemy wszystkim za rywalizację i życzymy powodzenia.

          • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI 16.10.2023r. - 20.10.2023r.

          • Obraz zawierający tekst, Czcionka, logo, Grafika

Opis wygenerowany automatycznie

            16.10.2023r. - informatyka kl 4b - wykorzystujemy długopisy 3D według własnych pomysłów

             - pani Małgorzata Sumińska

            18.10.2023r. - uroczystość ŚLUBOWANIA PIERWSZOKLASISTÓW kl. Ia i Ib - wykorzystanie aparatu fotograficznego do udokumentowania uroczystości

             - pani Justyna Roznowska, pani Kamila Smolińska, pani Aleksandra Urban

            20.10.2023r. - zajęcia świetlicowe - wykorzystanie sprzętu kuchennego - robimy sandwiche.

             - pani Dorota Narewska

            20.10.2023r. - zajęcia kreatywne 6b - własne konstrukcje z klocków LEGO.

             - pani Anna Puwalska (zastepstwo)

          • Spotkanie autorskie z Krystyną Marczak – 19.10.2023 r.

          • Spotkanie odbyło się w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

            Krystyna Marczak – bajkoterapeutka, autorka serii bajek terapeutycznych – spotkała się on-line z uczniami Oddziałów Przedszkolnych i klas I. Autorka przeczytała bajki o „Dziku Dzikusku” oraz „Kocie Marzycielu”. Dzieci z uwagą wysłuchały opowieści o akceptacji i tolerancji, której szukał sympatyczny Dzik oraz o Kocie, który chciał spełnić swoje marzenia, chociaż spotykał na swojej drodze zwierzęta, które śmiały się z niego.

            Pani Krystyna rozmawiała z dziećmi o ich marzeniach, że warto je mieć i do nich dążyć. Każdy z nas szuka akceptacji, tak jak Dzik, który ruszył w podróż w poszukiwaniu przyjaciół.

            W spotkaniu wzięła udział pedagog Pani Ewa Neumann-Bernaciak.

            W bibliotece szkolnej dostępne są książki Krystyny Marczak: „Dzik Dzikusek”, „Kot Marzyciel”, „Odważny Tygrys”, „Samotny Wilk”, „Pan Kret”, „Kameleon” i „Motyl”.

            Bajkoterapia dzięki Brunonowi Bettelheimowi, stała się metodą pracy z dziećmi, która przynosi niezwykłe efekty.   Jest formą terapii, która wykorzystuje bajki i baśnie w celach edukacyjnych, terapeutycznych i relaksacyjnych. Bajkoterapia pozwala wyzwolić emocje, może pomóc dzieciom w lepszym rozumieniu siebie, swoich myśli oraz lęków.

            Zachęcamy do czytania dzieciom i z dziećmi.

            Justyna Roznowska, Dorota Narewska

          • W SZKOLE JEST NAS WIĘCEJ!

          • Dzisiaj, 18 października, podczas spektakularnej uroczystości Pasowania na Ucznia, do braci uczniowskiej przyjęliśmy 35 pierwszaków z klasy Ia (wychowawczyni pani K. Smolińska) i klasy Ib (wychowawczyni pani J. Roznowska).

            Ceremonia ŚLUBOWANIA odbyła się w obecności zaproszonych gości – wójta gminy pana A. Dobka, księży proboszczów ks. K. Stasala i ks. T. Gańko,  dyrekcji szkoły pani T. Jarzembowskiej i pani A. Skuzjus, przewodniczącej RR A. Gniuchowskiej, rodziców pierwszoklasistów, wszystkich dzieci z grup 0a i 0b oraz uczniów klasy IIa i IIIa. Na początku, aby pierwszakom odjąć strachu przed „pasowaniem”, niektóre zwierzęta obdarowały ich cechami, które ułatwią i umilą im szkolne życie. Pszczoła wyposażyła ich w pracowitość, Sowa w mądrość, Mrówka w wytrwałość, Konik polny w radość i sprawność fizyczną a Pies w dar przyjaźni aby umieli dzielić się nią z innymi i żeby sami znaleźli przyjaciół. W dalszej części w symboliczny sposób zapoznano ich z najważniejszymi miejscami w szkole, które niejednokrotnie będą odwiedzać. Pierwszaki poprzez swoje występy udowodniły, że dużo już się nauczyły. Wiedzą co będą robić w szkole, znają zasady tu panujące, potrafią zachowywać się bezpiecznie i kulturalnie. No i przyszedł czas na najważniejsze – złożenie przysięgi uczniowskiej na Sztandar Szkoły i Pasowanie na Ucznia przez Panią Dyrektor. Przysięgę wszechstronnego wsparcia podczas „szkolnej podróży” swoich dzieci złożyli również rodzice uczniów.

            Wspaniałym uwieńczeniem tej uroczystości było obdarowanie pierwszoklasistów upominkami przez wszystkich gości.

          • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI 09.10.2023r. - 13.10.2023r.

          • Obraz zawierający tekst, Czcionka, logo, Grafika

Opis wygenerowany automatycznie

            10.10.2023r. - zajęcia kreatywne kl 1b - kolorowe szyszki - korzystamy z farb zakupionych w ramach projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

             - pani Justyna Roznowska

            10.10.2023r. - informatyka 6a - budowle z klocków LEGO inspirowane DEN

             - pani Małgorzata Sumińska

            12.10.2023r. - zajęcia świetlicowe kl. 6b i 7b - bransoletki z kolorowej muliny oraz konstrukcje z klocków wg wzoru

             - pani Alicja Skuzjus

          • Świętujemy Dzień Edukacji Narodowej!

          • Dnia 13 października 2023r. uczniowie klasy Vb pod kierunkiem pani M. Sumińskiej w humorystycznych scenkach pokazali trudy pracy w szkole oraz problemy, z którymi borykają się i nauczyciele i uczniowie. Program uswietniły piosenki i tańce w wykonaniu klas Ia i Ib, grupy przedszkolnej 0a oraz klasy IIIa. Piękną dekorację wykonała pani Grażyna Wasiak.

          • 9. Noc Bibliotek

          • IX wydanie Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek odbyło się w naszej szkole 9 października. Tegoroczne hasło brzmiało „Absurd nie czytać”. Noc Bibliotek jest świętem bibliotek i czytania, jest akcją promującą czytelnictwo i sposób spędzania czasu wolnego.

            W naszej szkole zorganizowaliśmy Poranek z Biblioteką, podczas którego czytaliśmy „Pamiętniki Tatusia Muminka” Tove Jansson. Wybrany fragment dotyczył wyprawy Tatusia Muminka, który wraz  z przyjaciółmi płynął statkiem, pokonując sztorm. Na podstawie tekstu rozmawialiśmy o tym, że po każdej burzy wychodzi słońce. Trudności można pokonać, gdy ma się blisko prawdziwych przyjaciół.

            Wykorzystując wspomniany fragment tekstu wyjaśniliśmy sobie słownictwo związane z podróżami statkiem (m.in.: rejs, kilwater, rufa, koja).

            „Pamiętników Tatusia Muminka” z podziałem na role wysłuchali uczniowie klasy I b, II i III.