• Zajęcia w bibliotece

          • Klasa II w bibliotece - 5 czerwca

            Uczniowie klasy II chętnie uczestniczą w zajęciach w bibliotece. Tym razem po wysłuchaniu fragmentu książki Justyny Bednarek "Wnuczka antykwariusza" i rozmowach o rodzinie z okazji obchodów Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny wykonali plakaty pod hasłem "Rodzinne czytanie"

          • Czytamy rodzinne historie

          •  

            Hasło tegorocznych obchodów Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny brzmi: „Dobro rodziny czy nadgodziny”. Z tej okazji organizowane są wszelkie akcje podkreślające wartość rodziny oraz wspólnego spędzania czasu wolnego. 

            Uczniowie klas I wzięli udział w programie "CZYTAMY rodzinne historie". Zrealizowane zostały wybrane scenariusze na podstawie książki Justyny Bednarek "Wnuczka antykwariusza" (uczniowie klas I otrzymali tę książkę podczas pasowania na czytelnika). 

            Podczas czterech spotkań w bibliotece uczniowie klas I wysłuchali fragmentów książki, a następnie wykonali drzewa genealogiczne swoich rodzin. Pojawiła się okazja do rozmów z bliskimi o przodkach, o historii rodziny. Kolejne spotkanie dotyczyło kapsuły czasu, tego co chcielibyśmy zostawić po sobie. Prowadzona była dyskusja na temat pamiątek rodzinnych.  Ciekawostką w bibliotece okazały się kroniki szkolne, w których uczniowie mogli zobaczyć między innymi swoich rodzicach, absolwentów SP w Biskupcu. 

            Trzecie spotkanie przebiegało pod hasłem wynalazków, wynalezieniu telefonu oraz potrzebie kontaktu. Fragment książki dotyczył samotności i wartości rodziny i przyjaciół. Uczniowie mogli zobaczyć na zdjęciach pierwszy telefon oraz  pobawić się w "Głuchy telefon", przy którym było dużo śmiechu. 

            Ostatnia przygoda z książką odnosiła się do przedmiotów, które posiadają swoją historię. Uczniowie po wysłuchaniu fragmentu książki, wymyślali własne historie do przedstawionych przedmiotów. Powstały ciekawe opowiadania, o cukiernicy z Indii, która przypłynęła do Polski. O figurce słonia, która została skradziona, a następnie powróciła do rodziny. 

            Spotkania w bibliotece z książką "Wnuczka antykwariusza" miały na celu wzmocnić rytuał rodzinnego czytania, wspólnego spędzania czasu oraz rozmów o historii rodziny. 

            Czytamy Rodzinne Historie | Program wsparcia dla pedagogów (czytamy-rodzinne-historie.pl)

            J. Roznowska D. Narewska

          • „Sleeveface – ubierz się w swoją ulubioną książkę”.

          • Z okazji Tygodnia Bibliotek został ogłoszony w Powiatowym Centrum Rozwoju Edukacji, Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Nowym Mieście Lubawskim konkurs „Sleeveface – ubierz się w swoją ulubioną książkę”. 

            Celem tego konkursu była popularyzacja czytelnictwa oraz pasji wśród dzieci i młodzieży z powiatu nowomiejskiego. 

            Z naszej szkoły udział wzięło 5 uczniów: Aleksandra Balewska, kl. 1b, Maja Teklińska kl. 1b, Tymon Remus kl. 5b, Nikola Teklińska kl. 6a, Joanna Sulik kl. 6b.

            II miejsce w kategorii klas VI - VIII zajęła Joanna Sulik. 

            Gratulujemy serdecznie.

            J. Roznowska

          • Dzień dziecka w Podkowach

          • Dzień Dziecka to piękne i ważne święto. Warto je zatem obchodzić częściej. 3 czerwca klasy pierwsze wybrały się do "Restauracji Trzy Podkowy" w Biskupcu, aby uczcić ten dzień. Na miejscu dzieci mogły zwiedzić stajnię, zobaczyć konie i źrebięta. Bardzo podobało im się, że mogły samodzielne przeczytać nazwy koni. Po zwiedzaniu na dzieci czekała pyszna, pachnąca pizza i plac zabaw! 

          • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI 17.05.2024r. - 29.05.2024r.

          • Obraz zawierający tekst, Czcionka, logo, Grafika

Opis wygenerowany automatycznie

            20.05.2024r. - zajęcia kreatywne kl. 1a - Światowy Dzień Pszczół - wykorzystanie farb.

             - pani Justyna Roznowska

            21.05.2024r. - zajęcia kreatywne kl. 1a - Serce i kwiatek dla mamy - wykorzystanie farb.

             - pani Kamila Smolińska

            23.05.2024r. - zajęcia kreatywne kl. 2a - Gry planszowe i konstrukcje z klocków według instrukcji i własnych pomysłów.

             - pani Aleksandra Urban

            29.04.2024r. - zajęcia kreatywne kl. 6b - Przygotowania do wakacji - prace z wykorzystan iem klocków LEGO i długopisów 3D.

             - pani Małgorzata Sumińska

          • Odwiedziny absolwenta naszej szkoły

          • Dnia 27 maja odwiedził nas absolwent naszej szkoły dr hab. inż. st. of. mech. okręt. Jerzy Herdzik,  obecnie Profesor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Pan Jerzy Herdzik jest dowodem na to, że pochodząc z małej miejscowości jaką jest Biskupiec i dzięki ciężkiej oraz systematycznej pracy  można osiągać sukcesy zawodowe. Nasz gość przybliżył uczniom pracę mechanika okrętowego ponieważ przez wiele lat pływał na statku Dar Pomorza. Dzięki temu mógł łączyć przyjemne z pożytecznym i  zwiedzać świat. Od 41 lat pracuje jako wykładowca na Uniwersytecie Morskim w Gdyni. Jak wspomniał,  bardzo lubi kontakt ze studentami.   Na pamiątkę spotkania pani dyrektor otrzymała 3 książki napisane przez samego pana Profesora, a  uczniowie fajne gadżety związane z UMG. Wszyscy byli bardzo zadowoleni ze spotkania.

             

          • Święto Szkoły i Dni Rodziny

          • 24 maja obchodziliśmy Święto Szkoły połączone z Dniem Rodziny. Uroczystości zaczęły się od akademii, w której wzięli udział  zaproszeni Goście . Zebranych powitała Dyrektor Szkoły Pani Tatiana Jarzembowska. Zaprosiła uczennicę  klasy 8 – Nadię Tuchewicz- by wspólnie odsłonić portret Mikołaja Kopernika, który Nadia namalowała. Uczennica przekazała swoje dzieło naszej szkole.

            Następnie  obejrzeliśmy część artystyczną – kilka zabawnych scenek z życia szkolnego oraz  ukazujących odkrycie naszego patrona Mikołaja Kopernika. Występ uatrakcyjniły piosenki  reprezentantów chóru oraz taniec  oddziału  0a.

            Po  przedstawieniu  przyszedł czas na atrakcje. Uczniowie brali udział w rozgrywkach sportowych oraz pokazie modeli szybowców. Posilali się przekąskami zakupionymi z funduszy Rady Rodziców.

            Akademię przygotowali:  Monika Bartycha – Danielewska i Anna Arentewicz oraz Marek Grzonkowski, Grażyna Wasiak i Dagmara Łęgowska.

          • Pasowanie na czytelnika - 24.05.2024 r. 

          •  

            W  bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas I. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

            Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie zaprezentowali poznane utwory muzyczne na podstawie wierszy Jana Brzechwy "Na straganie", "Tydzień" oraz "Na wyspach Bergamutach". Następnie wysłuchali wiersza "Opowiedział dzięcioł sowie" Jana Brzechwy z podziałem na role, w którym wzięli udział: Ksawery Lejmanowicz, Michał Kacperek, Paulina Gniuchowska, Lena Żulczyk, Lena Rakoczy, Wiktoria Seroka oraz nauczyciele: Aleksandra Urban oraz Anna Arentewicz. 

            Po uroczystym złożeniu przysięgi uczniowie na pamiątkę pasowania otrzymali książki Justyny Bednarek "Wnuczka antykwariusza", które zostały przekazane przez  Instytut Książki w ramach programu "Mała książka - Wielki Człowiek".

            Pierwszoklasiści - Mała książka - wielki człowiek (wielki-czlowiek.pl)

             J. Roznowska

            D. Narewska

          • Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas I-III

          • 23.05.2024r. w Zespole Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie spotkali się uczniowie na Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas I-III. W konkursie uczestniczyło 30 uczniów z 5 gmin. Uczniowie rozwiązywali test matematyczny  w swoich kategoriach wiekowych.

            Naszą szkołę reprezentował Miłosz Kaszlewicz z klasy 1b. 

            Gratulujemy udziału w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.

            J. Roznowska

          • XX Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla klas I-III

          •  

            22 maja 2024r. w Szkole Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach odbył się  XX Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla klas I-III. Uczestniczyło w nim 29 uczniów, z 13 szkół podstawowych powiatu nowomiejskiego. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, to laureaci pierwszych i drugich miejsc etapów gminnych. Uczniowie podczas konkursu pisali dyktando oraz rozwiązywali test ortograficzny. 

            Naszą szkołę reprezentował Miłosz Kaszlewicz z klasy 1b, który zajął II miejsce w kategorii klas pierwszych.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            J. Roznowska

          • Światowy Dzień Pszczół w klasie Ib

          •  

            Światowy Dzień Pszczół, obchodzony od 2018 r. 20 maja, został ustanowiony przez ONZ z inicjatywy Słowenii. Celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla nich.

            Uczniowie klasy Ib wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Pszczół.  

            Uczniowie chcąc zwrócić uwagę na ten ważny Dzień, przyszli ubrani na żółto, wysłuchali opowiadania "Królowa Pszczół", przedstawionego w Teatrzyku Kamishibai. Wykonali również pracę plastyczną i wzięli udział w dyskusji na temat znaczenia pszczół dla naszego życia. 

            J. Roznowska

          • Tydzień bibliotek 8-15 maja 2024

          • Od 8 do 15 maja 2024 roku trwał Tydzień Bibliotek, który po raz 21. zorganizowało Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Jest to ogólnopolski program promocji czytelnictwa i bibliotek, który ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.  

            Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2024 odbywała się pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”.

            W zajęciach z okazji Tygodnia Bibliotek brali udział uczniowie klas Ia, Ib, II, III, VIIa, VIIb. 

            Uczniowie dyskutowali nad tegorocznym hasłem TB "Biblioteka - miejsce na czasie". Przeprowadzili wywiad z bibliotekarzem oraz czytali wspólnie książkę "Łoś i biblioteka na kółkach" Ingi Moore oraz "Matylda" Roalda Dahla.

            Książkę "Łoś i biblioteka na kółkach" otrzymaliśmy z Wydawnictwa Dwie Siostry, jest to pełna ciepła historia, o tym jak ogromnym skarbem są książki oraz biblioteki.

            Znalezione wyniki (wydawnictwodwiesiostry.pl)

            J. Roznowska

            D. Narewska

          • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI 06.05.2024r. - 13.05.2024r.

          • Obraz zawierający tekst, Czcionka, logo, Grafika

Opis wygenerowany automatycznie

            06.05.2024r. - zajęcia kreatywne kl. 1b - WYSTRASZEK - Jak oswoić strach? - wykorzystanie farb .

             - pani Justyna Roznowska

            07.05.2024r. - zajęcia kreatywne kl. 1a - Konstrukcje z klocków LEGO.

             - pani Kamila Smolińska

            08.05.2024r. - zajęcia kreatywne kl. 6b - Wiosna malowana pastą do zębów- wykorzystanie materiałów z laboratoriów przyszłości 

             - pani Małgorzata Sumińska

          • Regionalny Konkurs Wiedzy o Leśnictwie i Łowiectwie - LAS BEZ TAJEMNIC.

          • 22 maja w Leśnictwie Grabiny odbyła się XV edycja Regionalnego Konkursu Wiedzy o Leśnictwie i Łowiectwie LAS BEZ TAJEMNIC. Celem corocznych spotkań było podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży. Tematem najnowszej edycji były zachowania zwierząt w okresie godowym.Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. VIIa Jakub Głowacki i Filip Grzonkowski. Uczestnicy indywidualnie rozwiązywali test obejmujący wiedzę na temat właściwych zachowań w lesie, sposobów ochrony przyrody, oraz zachowań godowych zwierząt.                 Na kolejnym etapie, w dwuosobowych grupach, uczestnicy na podstawie wysłuchanych nagrań dopasowywali odgłosy ptaków                      i ssaków do zdjęć. Na całość punktacji składała się także praca plastyczna, którą drużyna  dostarczyła komisji, a dotyczyła ona zachowań godowych zwierząt.Podczas gdy komisja sprawdzała wyniki, uczestnicy mogli skosztować pyszną kiełbaskę z grilla oraz słodkości. Dodatkową atrakcją był pokaz sygnalistów myśliwskich a także sokolników. Osoby chętne mogły wziąć udział w rozgrywkach strzeleckich.Nasza drużyna w ogólnej klasyfikacji zajęła 7 miejsce, wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.Opiekun: Joanna Chylińska

          • GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY "Mistrz Ortografii"

          •       7.05.2024r. odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii" z udziałem uczniów klas I - III szkół podstawowych gminy Biskupiec. Uczestnicy przez 60 minut zmagali się z testem oraz dyktandem w ramach swoich kategorii wiekowych - klasy: pierwsze, drugie i trzecie. Kiedy komisja konkursowa sprawdzała prace uczniowie konsumowali niecodzienny poczęstunek - gofry z różnymi dodatkami i soczki. Następnie pani dyrektor Tatiana Jarzembowska wszystkim rozdała nagrody i dyplomy za zdobyte miejsce oraz za udział. Uczeń naszej szkoły Miłosz Kaszlewicz zdobył I miejsce w kategorii klas pierwszych.

            Zwycięska szkoła (największa suma punktów z wszystkich kategorii)  - Lipinki - otrzymała puchar "Mistrz Ortografii" - GRATULUJEMY!!! 

          • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI 22.04.2024r. - 30.04.2024r.

          • Obraz zawierający tekst, Czcionka, logo, Grafika

Opis wygenerowany automatycznie

            23.04.2024r. - zajęcia kreatywne kl. 2a - Wykonanie klasowego plakatu na Dzień Ziemi z wykorzystaniem farb otrzymanych w ramach LABORATORIÓW PRZYSZŁOŚCI

             - pani Aleksandra Urban

            24.04.2024r. - zajęcia kreatywne kl. 1a - Klasowy Plakat na Dzień Ziemi - wykorzystanie farb .

             - pani Kamila Smolińska

            24.04.2024r. - zajęcia kreatywne kl. 1a - Klasowy Plakat na Dzień Ziemi - wykorzystanie farb .

             - pani Justyna Roznowska

            24.04.2024r. - zajęcia kreatywne kl. 6b - Wykorzystanie aparatów do robienia zdjęć a następnie fotomontaży.

             - pani Małgorzata Sumińska

            26.04.2024r. - apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja - Wykorzystanie sprzętów otrzymanych w ramach LABORATORIÓW PRZYSZŁOŚCI - MIKROFONY APARAT FOTOGRAFICZNY

             - pan Marek Grzonkowski i pan Kamil Szczepański

            29.04.2024r. - informatyka kl. 4b - Polska flaga z klocków LEGO i z wykorzystaniem długopisów 3D.

             - pani Małgorzata Sumińska

            29.04.2024r. - zajęcia świetlicowe 5b - Konstrukcje z klocków.

             - pani Dorota Narewska

          • HISTORYCZNY DZIEŃ W NASZEJ SZKOLE

          • 26 kwietnia to historyczny dzień w naszej szkole. Uroczystość rozpoczęła się apelem z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Na wstępie pani dyrektor Tatiana Jarzembowska serdecznie przywitała wszystkich przybyłych, dostojnych gości. Następnie wszyscy zebrani obejrzeli i wysłuchali występu młodszych i starszych uczniów, dotyczącego jakże ważnych wydarzeń związanych z losami naszej ojczyzny z 1791 roku - uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Program przygotowali – p. Jolanta Sokołowska, p. Aleksandra Urban, p. Kamila Smolińska, p Justyna Roznowska. Utwory patriotyczne wykonał chór oraz gra na trąbce – uczeń Filip Grzonkowski przygotowani pod kierunkiem p. Marka Grzonkowskiego. Piękną dekorację wykonała p. Grażyna Wasiak.

            Dalsza część uroczystości odbyła się na zewnątrz szkoły i dotyczyła jednej z największych inwestycji realizowanych na terenie gminy, której wartość to prawie 23 mln zł. – budowy hali sportowej.  Teraz, Wójt Gminy Biskupiec Arkadiusz Dobek, Wiceminister Aktywów Państwowych Zbigniew Ziejewski, Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Mateusz Szauer, Sekretarz Gminy Julia Baranowska, Przewodniczący Rady Gminy Biskupiec Kazimierz Zalewski oraz Dyrektor SP Biskupiec Tatiana Jarzembowska, podpisali akt erekcyjny pod budowę hali sportowej w Biskupcu, a osobom zaangażowanym w projekt wręczono pamiątkowe ozdobne kielnie z grawerem.  Wkrótce potem uczniowie SP Biskupiec dokonali wmurowania kamienia węgielnego. Podpisany dokument to tylko początek. Już wkrótce ruszy budowa, a za dwa lata uczniowie i mieszkańcy gminy będą mogli korzystać z nowoczesnego obiektu, który wyczekiwany był od kilkunastu, jak nie kilkudziesięciu, lat.

          • Gminny Konkurs Matematyczny w ZS w Bielicach

          •  

            18 kwietnia odbył się Gminny Konkurs Matematyczny, w którym udział wzięli uczniowie:

            Klasa I - Miłosz Kaszlewicz

            klasa II - Cecylia Neumann

            klasa III - Jan Kołecki

            Do etapu powiatowego zakwalifikował się Miłosz Kaszlewicz. 

            Powiatowy Konkurs Matematyczny odbędzie się 23 maja 2024 w Zespole Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie. 

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!

            Justyna Roznowska